در تعریف کلی از یو پی اس می توان گفت که همان برق اضطراری می باشد.

در حقیقت یو پی اس دستگاهی با قدرت بالا است که از این قدرت در جهت پذیری پارامترها استفاده خواهد کرد و در کنار آن می تواند مقدار قدرت محدودی را هنگام قطعی برق فراهم آورد.

دستگاه بو پی اس به گونه ای طر احی شده است و عملکردهایی دارد که از آن در جهت محافظت از تمام وسایل الکترونیکی استفاده می شود

شاید این موضوع را ندانید که ولتاژ ایده آلی که باید یک منبع تغذیه برق داشته باشد ۱۲۰ ولت می باشد که این میزان در برخی از مناطق همچون منطقه های مسکونی بیشتر از ۱۶۰ ولت یا کمتر از ۱۰۰ وات می باشد.

البته باید این نکته را هم اشاره داشته باشیم که اگر محل زندگی شما در نزدیکی مناطق صنعتی می باشد اوضاع برق بدتر خواهد بود از آنجایی که این مناطق صنعتی ماشیی آلات بسیاری را در اختیار دارند بدون شک قدرت برق در این مناطق کاهش پیدا خواهند کرد.

اینجاست که مجهز بودن تجهیزات و دستگاه های برقی به سیستم UPS ضرورت بسیار پیدا می کنند

خرید یو پی اس عمومی و یا دم دستی که این قابلیت را دارند تا میزان ولتاژ را حس کنند انتخاب مناسبی نیست چرا که این دستگاه ها به طور خودکار تا زمانی که برق مجدد وصل شود از قدرت باتری خود استفاده می کنند.

یو پی اس ها در همه جا کاربرد دارند. امروزه بیشتر صاحبان کسب و کار و افراد به منظور محافظت از محل کار یا زندگیشان از دوربین های مداربسته استفاده می کنند. استفاده از این دوربین ها علاوه بر کنترل بر روند کار در زمان های عدم حضورشان در محل کار برای جلوگیری از سرقت می باشد. قطع برق به صورت عمدی یا غیر عمدی یک مشکل بزرگ به حساب می آید. چنانچه در زمان قطعی برق، مورد سرقت قرار بگیرید، دوربین های مداربسته شما بی فایده و ناکارآمد خواهند بود. جهت مقابله با چنین مشکلاتی ما به شما یو پی اس را پیشنهاد می دهیم.

انواع UPS: انواع یو پی اس ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *